Вам необхідно придбати систему рентгенодіагностики, але поки що Ви мало знаєте, які бувають, і не вирішили, на якій саме Вам доцільніше зупинити свій вибір.

Чи існує сьогодні альтернатива рентгену?

Альтернативи рентгену немаєПравда, створено обладнання та методики, що допомагають у ряді випадків його замінитиОднак в цілому без рентгенівських знімків стоматологу не обійтисяЗвичайно, не маючи рентгенівського обладнання, можна направити свого пацієнта в найближчу клініку, де подібна апаратура він там не продовжить лікування? Отже, купувати рентгенівську установку швидше за все доведеться.

На ринку представлений широкий спектр моделей рентгенівського обладнання. Вони відрізняються за технічними параметрами, зручністю роботи, умовами гарантійного обслуговування та цінами. нового покоління Вона забезпечує миттєве отримання знімків, виключає процес проявлення, дозволяє зберігати зображення за допомогою комп'ютера При цьому всі етапи лікування стають наочними як для лікаря, так і для пацієнта Особливо важливо, що сучасні цифрові апарати зводять до мінімуму опромінення при рентгені зуба.

На думку багатьох фахівців, серед систем цифрової рентгенодіагностики, які представлені сьогодні на ринку, не залишилося зовсім слабких. рентгенівського обладнання для своєї клініки слід керуватися не якимось одним параметром, а підходити до питання комплексно.

У принципі, сучасні системи рентгенодіагностики діляться на три групи: томографи, основна перевага яких – об'ємне зображення; ортопантомографи, або панорамні апарати; та візіографи, призначені для прицільної зйомки.

Томограф сьогодні мало хто може собі дозволити через його високу ціну, ортопантомограф можуть дозволити собі багато клінік, візіограф – практично кожна І практично кожна клініка може придбати апекслокатор

Цей прилад дозволяє визначити точку кореня зуба, за яку виходити не слід при пломбуванні каналу, інакше ви починаєте матеріал «заганяти» в ясна, а це загрожує запаленнями, пухлинами. Прилад побудований на вимірюванні провідності тканин. променеве навантаження на пацієнта Лікар замість того, щоб після кожної операції робити рентген, може скористатися апекслокатором і в результаті менше опромінювати пацієнтаОднак в цілому замінити рентген апекслокатором не можнаПоки жоден апарат замінити рентген не може

У чому перевага об'ємного зображення?

Об'ємне зображення здатне дати лише комп'ютерний томографЗвичайний рентгенівський знімок несе 30–40% необхідної лікаря інформації, томограф – всі 100%Чи це потрібно? Звичайно, треба бо інакше лікар багато чого не бачить, лікує навмання Без томографа він не знає, наприклад, як йде канал зуба, його точний напрямок Панорамний знімок і тим більше прицільний подібні нюанси не показують Що ж говорити про більш складне лікування? Дати точну картину здатний лише об'ємний 3Д томограф.

Тому в даний час комп'ютерна томографія знаходить все більш широке застосування при діагностиці та плануванні лікування стоматологічних захворювань.

Так, багато стоматологів хотіли б мати томографи, але поки що по грошах вони доступні далеко не всім - викласти понад 200 тисяч євро мало хто може. Втім, стільки коштує «повний» томограф. євроЯкщо «повний» томограф дає можливість побачити буквально все, що необхідно лікарю, зробити будь-які зрізи, то «неповний» дозволяє мати кілька томографічних зрізів, 12 додаткових знімків.

Ортопантомограф: цифровий чи плівковий?

Ортопантомограф дозволяє робити знімок зуба, щелеп та цілого зубного ряду.
Під час первинного огляду для оцінки стану зубощелепної системи та підготовки програми лікування кожному пацієнту належить робити оглядовий знімок верхньої та нижньої щелепи у прикусі Без такого знімку неможлива якісна робота ні терапевта, ні хірурга, ні пародонтолога На ньому добре проглядаються всі пломби розпізнати їх у роті, оскільки вони можуть розташовуватися в пришийковій області, в області кореня, на контактних поверхнях.

Купити ортопантомограф можна за 15–20 тисяч євроОднак це вартість аналогового апарату Цифровий коштує – від 30–35 тисяч Купувати аналоговий сьогодні навряд чи має сенс, адже знімати доводиться на плівку, займатися її проявом і вирішувати всі супутні проблеми.

Апарат, який має бути в кожній клініці

Візіограф відноситься до обладнання цифрової рентгенодіагностикиВізіографічні знімки зуба - це та ж рентгенограма, тільки на дисплеї комп'ютераВізіограф дозволяє відмовитися від використання рентгенівських плівок, хімічних реактивів, отримувати моментальний знімок на моніторі і при цьому знизити променеве навантаження на 0.
При ускладненому карієсі, пульпіті, періодонтіті робляться діагностичні прицільні знімки одного або двох зубів на візіографі. нешкідливі для пацієнтів, оскільки променеве навантаження сучасних візіографів, як ми вже зазначали, у 10-16 разів нижче, ніж у рентгенівських апаратів старого зразка.

Якщо раніше таке обладнання могли дозволити собі деякі клініки, то тепер навіть стоматолог, який тільки починає приватну практику, відразу може оснастити свій кабінет цим сучасним засобом рентгендіагностики.

До речі, в одному ціновому діапазоні знаходяться до 90% всіх представлених на російському ринку торгових марок. нових поколінь, пільговий ремонт у післягарантійний період, а також монтаж та навчання персоналу.

 

І перед вами постає непросте завдання: як вибрати візіограф? Як відрізнити те обладнання, яке забезпечить високу якість та комфорт у роботі на довгі роки?

З чого треба виходити, обираючи візіограф?

Перше, що необхідно мати на увазі, - існують візіографи провідні та бездротові У провідних візіографах датчик, який розміщується в роті пацієнта, з'єднаний кабелем з комп'ютером для передачі сигналу зображення Товщина датчика зазвичай 6-8 мм і він досить жорсткий для пацієнта.

У бездротових візіографах датчик не з'єднаний з комп'ютером, а працює автономно, записуючи на свою поверхню інформацію знімка Товщина пластини такого датчика становить 2-3 мм і має достатню гнучкість, щоб не травмувати слизову оболонку рота пацієнта.

Будь-який покупець провідного візіографа повинен розуміти, що рано (через 2-3 місяці) або пізно (до 6 років) датчик вийде з ладу (пробиває ПЗЗ матрицю) і доведеться купувати новий Вартість провідного датчика - близько 3500-4000 євро.

 

Безпровідні датчики не виходять з ладу з електричних причин, адже це просто пластина з покриттямОднак з плином часу кількість подряпин на пластині датчика за рахунок механічних пошкоджень від зубів починає перевантажувати знімок. У цьому випадку потрібна заміна датчика. Вартість комплекту з 10 датчиків не перевищує 300 євро - Комплекту датчиків вистачає на 3-4 роки.

Досвід роботи з візіографами свідчить, що не варто приймати рішення про покупку, ґрунтуючись виключно на одному параметрі, нехай і такому важливому, як, наприклад, «кількість пар ліній» Справа в тому, що для отримання якісних знімків необхідне дотримання ряду факторів одержуваного зображення залежатиме від: а) датчика, що використовується; б) комп'ютера та монітора; в) характеристик випромінювача (рентгенівського апарату) - Довжини конуса, діаметра фокальної точки, напруги, сили струму; г) положення сенсора; д) можливостей програмного забезпечення, значення якого для якісної діагностики важко переоцінити.

І ще одна обставина, яку слід пам'ятати Останнім часом фірми, що пропонують різні моделі візіографів, ростуть як гриби.

На ринку з'являються численні постачальники, що пропонують засоби дентальної рентгендіагностики власної комплектації. Як правило, ці фірми володіють лише власним програмним забезпеченням або каналом дешевої поставки одного з компонентів системи. гарантійну підтримкуЦі апарати не дозволяють вибрати оптимальну експозицію для сучасного візіографа, піддають пацієнта і датчик надмірному випромінюванню, що в результаті випливає у витрати, що значно перевершують початкову економію

Параметри одержуваного зображення закладаються на етапі вибору кожного з компонентів візіографічної системи Відомі складові, необхідні для створення візіографічного комплексу Це:
а) рентгенапарат (джерело жорсткого випромінювання)
б) датчик (носій, на якому буде зафіксовано інформацію)
в) блок обробки зображення (пристрій, який зчитує з носія інформацію)
г) програмне забезпечення (пристрій відображення ліченої інформації із програмним забезпеченням).

Який рентгенівський апарат потрібний для візіографа?

Правильна комплектація візіографічної системи рентгенівським апаратом має велике значення.

Вибір посередніх рентгенаппартів, як правило, обертається щоденною незручністю в роботі і втратою якості знімкаАдже найпростіші апарати не дозволяють вибрати оптимальну експозицію, піддають пацієнта і датчик надмірному випромінюваннюНе говорячи вже про синхронний режим роботи рентгенапара .

Існує важлива особливість у роботі рентгенапаратів, про яку поки, на жаль, мало говорять. Серйозна проблема полягає в тому, що при спрацьовуванні рентгенівського апарату відбувається значний стрибок напруги.

 

Справа в тому, що в момент старту рентгенівського пучка трансформатор споживає близько 2-3 кВт, електрична мережа «просаджується» і через брак напруги сигнал може спотворюватися.

Крім того, починають погіршуватися характеристики самого обладнанняТому необхідні стабілізатори напруги, причому досить потужні, що витримують до 3 кВт

І при цьому швидкісні – тимчасові рамки зйомки складають соті частки секунди, тому потрібні стабілізатори з дуже високою реакцією. Цей показник істотно впливає на вартість. лікарів підвищеного ризику.

Як звести до мінімуму помилки при роботі з візіографом?

Багато приватних клінік не мають можливості тримати рентгенлаборант, і знімки робить сам лікар Зробити рентгенівський знімок – не така вже складна справа, проте робота з візіографом вимагає певних навичок Зазвичай до візіографа додається коробка з позиціонерами – пристроями для правильного розташування датчика Для зйомки різних груп зубів необхідні різні позиціонери.

Позиціонери влаштовані таким чином, що навіть при мінімальних навичках, використовуючи ці пристосування, можна зробити якісні знімки Завдяки позиціонерам труба рентгенівського апарату оптимально розміщується щодо датчика і неправильно зняти неможливо. з невеликим досвідом зйомки позиціонери необхідні Без них виходять неякісні знімки, що спотворюють зображення Розібратися в позиціонерах навіть самостійно не так вже й складно.

Ми рекомендуємо Вам, звернеться до офісу нашої компанії та наші менеджери нададуть Вам кваліфіковану консультацію.